top of page
  • Writer's pictureRodion Schwarz

Vitaminové infuze: co Vás možná (ne)překvapí!

Ve světě vitaminových infuzí, kde se vitamíny a minerály dostávají přímo do vašich žil, a občas se zdá, že by to mohlo být i rychlejší než vaše ranní espresso, je celkem těžké se zorientovat! Ale nebojte, dnes Vám s tím trošku pomohu.


Zakoupili jste balíček infuzní terapie? Gratulují, právě jste se stali 'VIP' (Very Important Patient)! Po konzultaci s odborníkem, který zkontroluje vaše zdravotní potřeby, vás čeká relaxace, zatímco vitamíny a minerály budou proudit vaším tělem. A nezáleží na tom, zda jste náš pacient či nikoliv. Páteční poradna je otevřená pro všechny. Ale pozor, nezapomeňte se předem objednat.


Je zajímavé, že již od 80. let mnohé studie ukazují, že vysoké dávky vitamínu C mohou mít pozitivní vliv na imunitní systém a celkové zdraví. Jeden "pohár" infuze může obsahovat více vitamínu C, než je v 50 kg pomerančů – to je jako mít vlastní ovocný sad v jedné ampulce!


Není to však jen tak si říct: "Dneska bych si dal trochu vitamínu D." Před podáním infuze je důležité znát vaši hladinu vitamínů ( i když 90% české populace jej má celoročně nízké a dalších 9 na dolní hranici normy). Některé studie naznačují, že předávkování vitamínem D může být škodlivé, takže v tomto případě je více méně.


Jste asi zvědaví i na to, co se děje uvnitř? Po infuzi si můžete nechat změřit hladiny vitamínů. A nebojte se, předávkování infuzí je vzácné, ale pokud začnete svítit ve tmě po dávce vitamínu B, možná byste měli zpomalit.


Co se týče interakcí s léky jako je napřiklad léky na ředění krve nebo na vysoký tlak, vždycky je lepší hrát na jistotu a poradit se se svým lékařem. Vitaminové infuze jsou jako týmová práce – musí spolupracovat s tím, co už ve vašem těle je.


Intravenózní vitaminová terapie je více než jen trend – je to cesta, jak dát vašemu tělu přesně to, co potřebuje. Ačkoliv se některé studie rozcházejí v názorech, mnohé ukazují přínosy této terapie pro celkové zdraví. Takže, ať už hledáte imunitní posílení, cestu z chronické únavy nebo jen chcete zazářit zevnitř, možná je čas zvážit "koktejl" přímo do žíly!140 views0 comments

Comments


bottom of page