top of page

Vitamínové infuze

Infuzní terapie je bezpečný a garantovaný způsob podání vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších důležitých látek do našeho těla. Poslední léta se tímto směrem ubírá celý medicínský svět. Naše vize je seznámit s touto metodou veřejnost a nabídnout jí široký program infuzní terapie (dospělí, senioři, sportovci, aktivní lidé…).

Co je intravenózní vitamínová terapie

Intravenózní vitamínová terapie (známá také jako intravenózní mikronutrientová terapie a hydratační terapie) je způsob podávání vysokých koncentrací vitamínů a minerálů přímo do krevního oběhu, což umožňuje rychlé vstřebávání vyšších dávek vitamínů a minerálů, než kdyby je člověk dostával prostřednictvím potravy nebo doplňků stravy.

AdobeStock_303122827.jpeg
DiS_edited.jpg

Jak si vybrat a objednat?

 • aktuální kompletní sortiment a výběr infuzí na www.infuzepomaha.cz

 • objednání telefonicky na 602 963 639 nebo přímo na www.sestraemmy.cz  Středočeský kraj → Schwarz Clinic - praktické lékařství → Infuze (do objednávky uveďte název vybrané infuze)

 • platba hotově/kartou přímo na klinice

 • podání infuze zkušenou sestrou

 • 20-90 minutová relaxace v krásném prostředí vily Mia v Tichém údolí

 • režimová opatření po dobu 24 hodin - bez kávy, čokolády, některých druhů zeleniny, pitný režim  (podrobněji budete poučení lékařem nebo zdravotní sestřičkou v den aplikace infuze)

Pro koho jsou infuze vhodné?

​Infuzní terapii je vhodné podstoupit pokud cítíte, že je vaše tělo v nerovnováze, aktivně sportujete, vypracováváte důležitý projekt v práci, procházíte náročným životním obdobím a chcete, aby vaše tělesná schránka zůstala po celou dobu fit.

tři generace
AdobeStock_327079446.jpeg

Nabídka infuzí

 • Chronický únavový syndrom

 • Imunita Plus, Energy Plus

 • Postcovidový syndrom

 • Manager Fit, Manager Fit Plus

 • Senior Fit Plus, Senir Fit Max

 • Myers Coctail, Afterparty

 • Mulťák, Déčko

 • další

*kompletní seznam k nahlédnutí v prostorách kliniky nebo na www.infuzepomaha.cz

Kolik infuzí a jak často?

Nejčastěji se aplikuje v několika dávkách s denními až týdenními rozestupy. Účinky mohou být znatelné už po 2–4 aplikacích. Délka aplikace závisí na složení, obvykle trvá 20–90 minut.

 

Podávání vitamínových přípravků s několikanásobně vyšší koncentrací účinných látek je na rozdíl od užívání tablet mnohem šetrnější, bezpečnější a efektivnější.

 

Vedlejším účinkem může být zvýšená únava, která ale rychle odezní. Informuje nás, že došlo k nastartování imunitních reakcí těla.

Doporučujeme sérii 3-10 terapií s optimální frekvencí 1-3x týdně v závislosti především na typu a závažnosti obtíží a složení infuze.

AdobeStock_323142862.jpeg
AdobeStock_144625390.jpeg

Pro koho jsou infuze nevhodné?

Pacienty s porušenou funkcí ledvin a ledvinovými kameny, těhotné nebo kojící matky, u pacientů s anémií (chudokrevnosti) nebo poruchou krvetvorby, u nemocných trpící nadměrným ukládáním železa v těle, onkologická onemocnění v léčbě, při užívání některých léků (léky na ředění krve, močopudné léky atd.), akutní infekce s horečnatými stavy a jiných infekčních stavů, kde hrozí riziko zhoršení stavu, vředová choroba gastroduodena, bércový vřed, po infarktu myokardu, po cévní mozkové příhodě, srdeční slabost nebo dekompenzovaný (neléčený) vysoký krevní tlak, chronické srdeční selhání, po embolizační příhodě nebo a trombembolická nemoc na antikoagulanciích (lécích na ředění krve), nemoc průdušek a plic s dušnosti – astma bronchiale, CHOPN apod., dekompenzované diabetes, již probíhající i.v. (infuzní) léčba jinde, alergie na některý z přípravků v infuzí nebo těžká alergie v anamnéze, polymorbidita, inkompatibilita se současnou léčbou.

 

UPOZORNĚNÍ: používání intravenózní vitaminové terapie u zdravých lidí by se nemělo doporučovat, protože žádný z uváděných zdravotních účinků nebyl potvrzen. Bezpečnost intravenózních vitamínových infuzí je nejasná, částečně proto, že závisí na tom, které vitamíny a minerály jsou podány, jak rychle je infuze podávána a jaká je dávka jednotlivých živin. Lidé, kteří netrpí nedostatkem vitamínů nebo minerálů, kteří užívají určité léky nebo trpí závažným onemocněním by se měli před použitím intravenózní vitaminové infuze poradit se svým lékařem.

Jaké je složení infuzí?

Do infuzí používáme doporučené denní množství nebo maximální doporučené denní množství vitamínů a minerálů, léčivých látek.

Přesné složení je pečlivě střežené, protože je to naše know how.

Můžeme však prozradit, že používáme kombinace níže uvedených preparátů:

SOLUVIT N

CERNEVIT

VITAMIN C INJEKTOPAS

NUTRYELT

VITALIPID N ADULT

ADDAVEN

MAGNESIUM SULFURICUM/SULFATE

CALCIUM GLUCONICUM

AMINOVEN

VITAMIN B12

další...

Některé infuze v sobě obsahují kombinaci vitamínů, minerálů a léčivých látek ( Bolavá Záda, Bolavá Záda Plus, Alergie Stop, Migréna Stop). Jsou podána pouze po indikaci lékařem, odběru krve nebo jiném vyšetření.

Tyto infuze obsahují kombinace těchto léčivých látek:

GLUTATHION,  BISULEPIN-HYDROCHLORID, NATRIUM-METHYLPREDNISOLON-SUKCINÁT,  SODNÁ SŮL DIKLOFENAKU,  DIHYDRÁT ONDANSETRON-HYDROCHLORIDU,  GUAIFENESIN, MESOCAIN a další.

 

Pacient je předem informován o složení, rizicích a případných nežádoucích účincích a může lékaři i zdravotní sestře klást otázky.

Více informací o těchto preparátech naleznete na webových stánkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv www.sukl.cz.

AdobeStock_354198605.jpeg
bottom of page