top of page

MgA. Dita Táborová  
flow movement a jóga

Zklidněte mysl, načerpejte sílu a posilněte tělo i ducha.

 

Místo, kde se strávený čas stává rituálem „tady a teď”.

 

Malé skupinky s kapacitou maximálně 6 osob nebo individuální lekce pro jednoho či pár.

Yoga at Home

O mně

Od 4 let je pohyb součástí mého života. Začala jsem ve škole Franka Towena, kde jsem měla možnost seznámit se s akrobacií, baletem, sportovní gymnastikou i stepem. Po pár letech různorodého pohybu jsem zjistila, že tanec, možná díky tomu, co všechno jím člověk může vyjádřit, je pohyb, který ve svém životě potřebuji a tak jsme se mu začala věnovat naplno.

Díky tomu mé kroky vedly na konzervatoř Duncan center a poté na HAMU – obor pedagogika tance.

Při škole jsem si udělala certifikace na cvičení Flowin, TRX a H.E.A.T. Aktivně jsem po škole učila jak děti v tanečních kroužcích tak dospěláky v pohybových centrech a k tomu se věnovala produkci. Produkce nakonec převládla, já upustila od učení a stala se pouze aktivně sportujícím jedincem, který do svého života zařadil jógu, pilates, tanec a funkční tréninky.  Když člověk naslouchá intuici, vždy ho dovede k tomu, co potřebuje a moje cesta se opět vrací zpět k pohybu. Ve formě předávání nabraných zkušeností, radosti a zdravotních benefitů, skrze lekce pro veřejnost.

Na klinice můžete pod mým vedením navštívit Flow movements (spojení funkčních cviků, pilates a jógy) a lekce jógy. Hodiny vedu skupinové i individuálně.  

Ke všem dosavadním kurzům, které mám, mě v červnu čeká finální zkouška v rámci certifikace instruktora jógy  u Yoga Federation of Europe.

Minimálně 5 důvodů proč se začít hýbat

 

1. Budete šťastnější

Pravidelný pohyb zlepšuje náladu, potlačuje stres a pocit deprese a úzkosti. To je způsobeno tím, že během sportu dochází k vyplavení hormonů serotoninu, noradrenalinu a endorfinu. Zajímavé je, že při tom nezáleží na intenzitě cvičení – zdá se, že pohyb má kladný vliv na náladu, ať už zvolíte jakkoliv náročnou aktivitu. 

2. Dobijete energii

Lidé, kteří pravidelně cvičí, mají prokazatelně více energie. A to platí jak pro zdravé, tak pro nemocné. Více energie můžete pocítit i u takových onemocnění, jako je rakovina, roztroušená skleróza, AIDS nebo chronický únavový syndrom.

3. Snížíte riziko chronických chorob

Odborné studie naznačují, že nedostatek fyzické aktivity je prvotní příčinou mnoha chronických nemocí. Pohyb kladně ovlivňuje srdce a cévy, snižuje krevní tlak a množství tuku v krvi. Jeho nedostatek je spojen například s obezitou, zvýšeným rizikem cukrovky, srdečních chorob a náhlé smrti.

4. Podpoříte zdraví mozku

Bylo prokázáno, že cvičení může působit jako prevence proti změnám v mozku, které vedou k rozvoji Alzheimerovy choroby nebo schizofrenie.

5. Zmírníte bolesti

Fyzická aktivita může působit i jako lék proti chronické bolesti, která je průvodním příznakem řady nemocí. Lze to pozorovat jednak u nemocí za nebo u revmatického onemocnění, pro které je plošná bolest svalů a kostí.

bottom of page